Atrakcje Królewskiego Miasta Krakowa

 


Ze względu na świetną lokalizację naszego Hotelu stanowi on doskonałą bazę do rozpoczęcia swojej przygody w Krakowie. Bezpośrednie umiejscowienie na krakowskim Starym Mieście sprawia, iż wszystkie najważniejsze atrakcje są w zasięgu ręki a dystans je dzielący można pokonać w komfortowej formie spaceru. W bezpośrednim sąsiedztwie naszego Hotelu znajdują się Krakowskie Sukiennice wraz z Podziemnym Historycznym Muzeum Miasta Krakowa oraz Kościół Mariacki wraz ze słynnym ołtarzem Wita Stwosza. Poruszając się ulicą Kanoniczą, będącą zarazem najstarszą krakowską ulica, dotrzecie Państwo w krótkim czasie do Królewskiego Zamku na Wawelu, stanowiącego wraz z Rynkiem Głównym najbardziej rozpoznawalną atrakcję naszego miasta.


Pieszy dystans dzieli nas także od Muzeum Narodowego gdzie zobaczyć można ceniony obraz Damy z gronostajem pędzla mistrza Leonarda Da Vinci oraz inne cenne obiekty zgromadzone i zachowane na przestrzeni wieków. Na krakowskim Rynku oferowana jest możliwość wynajęcia konnej dorożki, która zabierze Państwa na romantyczna podróż wokół Starego Miasta lub zgodnie z życzeniami. Dla osób pragnących zaznajomić się z historią polecamy pieszy spacer na krakowski Kazimierz będący niegdyś odrębnym miastem. Esencja Kazimierza to historyczne kafejki i restauracje, liczne galerie i antykwariaty, brukowane średniowieczne ulice oraz ważne zabytki kultury żydowskiej, posiadającą urokliwą atmosferę, której nie sposób się oprzeć. Stamtąd można udać się do Fabryki Oscara Schindlera, która jest także bardzo ważnym obiektem zarówno w Krakowie jak i w jego historii.


Nasza Recepcja odpowie na wszelkie pytania i udzieli wskazówek dotyczących poruszania się po mieście, środków transportu, dokonywania poszczególnych rezerwacji czy organizacji wycieczek. Dodatkowo zapewniamy bezpłatne mapy i przewodniki turystyczne w kilku wariantach językowych będącymi nieocenionym ułatwieniem dla osób chcących zapoznać się pieszo z Krakowem i jego urokami. Jesteśmy także w stanie zorganizować z wyprzedzeniem wycieczki do takich miejsc jak Kopalnia Soli w Wieliczce czy Obozy Koncentracyjne w Oświęcimiu według oferty dostępnej na Recepcji.